verze pro tisk

Účinky wellness procedur

Účinky procedur jsou, nebo by měly být obecně na lidského ducha tělo pozitivní. Od příjemných pocitů v případě masáží a různých koupelí, po uspokojení ze sebe sama v případě různých druhů cvičení. Význam masáží je vesměs vždy pozitivní.

Účinky wellness procedur

Vodoléčebné procedury

Koupele odlehčují předně celé tělo, tedy při pohybu ve vodě není zatěžován kloubní aparát, zato je více namáháno svalstvo. Ideální je proto v různých podobách pro regeneraci organismu fyzicky, ale má vliv i na nervové a metabolické procesy.

Střídání teplé a studené vody posiluje obranyschopnost organismu a zlepšuje prokrvení, užívá se například při Skotských střicích neb Šlapacích koupelích.

Lymfodrenáž

Jedná se o masáž lymfatického systému, která vede k rychlejšímu odplavení odpadních látek z těla a zlepšuje následnou regeneraci systému. Stejně tak je v hodná pro kvalitněji vzhledu kůže, je účinná proti celulitidě, otoků apod.

Masáž

Masáž jakékoliv části těla je příjemnou záležitostí, většinou již během procedury. Existují výjimky, kdy nepříjemné, dokonce až bolavé pocity vyváží naprostá odlehčenost těla, a účinky masáže jsou mnohokrát znatelnější než u masáže klasické (jedná se např. masáž Thajskou).

Všeobecně masáž prokrvuje masírovanou oblast, zvyšuje její pohyblivost a odstraňuje v tomto místě bolest a napětí. V případě masáže hlavy pak dokáže pomoci i proti vnitřní bolesti hlavy a tlaku uvnitř. Zlepšení prokrvení má účinky na zmenšování otoků a lepší prokrvenosti pokožky, následně lepšímu odplavování odpadních látek z těla. Zvláštní typy masáže, jako Baňkování či masáž lávovými kameny pak pomáhá nejen k celkové detoxikaci, ale stimuluje i lymfatický systém.

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Tip na rekreační pobyt na Horské Kvildě

Tip na rekreační pobyt na Horské Kvildě

Plánujete dovolenou, na které byste zregenerovali a zároveň mohli sportovat? Pak pro vás máme tip v podobě ubytování na Horské Kvildě.

Cestujete za wellness do ciziny? Zařiďte si před odjezdem cestovní pojištění online

Cestujete za wellness do ciziny? Zařiďte si před odjezdem cestovní pojištění online

Nabídka wellness pobytů se už drahnou dobu nevztahuje pouze na tuzemské hotely a penziony. Velmi lákavé jsou i nabídky z ciziny. Příjemné procedury, které prospějí vašemu zdraví, spojíte s poznáváním nových míst. Na co ale nesmíte zapomenout před tím


Plavání uvolní celé vaše tělo

Hledáte klidnou sportovní aktivitu, při které se uvolníte a zároveň posílíte celé své tělo? Pro tuto kombinaci je naprosto ideální plavání. Plavání je oblíbený sport po celém světě a není se čemu divit. Pomáhá od bolestí zad a kloubů, napomáhá správnému držení těla. Navíc si každý může vybrat vlastn…

Welness pobyt je ideálním dárkem

Hledáte skvělý dárek k blížícímu se Valentýnu? Valentýn jako svátek zamilovaných je známý zejména v západní Evropě a Spojených státech amerických. Rok od roku jej však stále více dvojic slaví i u nás.