verze pro tisk

Účinky wellness procedur

Účinky procedur jsou, nebo by měly být obecně na lidského ducha tělo pozitivní. Od příjemných pocitů v případě masáží a různých koupelí, po uspokojení ze sebe sama v případě různých druhů cvičení. Význam masáží je vesměs vždy pozitivní.

Účinky wellness procedur

Vodoléčebné procedury

Koupele odlehčují předně celé tělo, tedy při pohybu ve vodě není zatěžován kloubní aparát, zato je více namáháno svalstvo. Ideální je proto v různých podobách pro regeneraci organismu fyzicky, ale má vliv i na nervové a metabolické procesy.

Střídání teplé a studené vody posiluje obranyschopnost organismu a zlepšuje prokrvení, užívá se například při Skotských střicích neb Šlapacích koupelích.

Lymfodrenáž

Jedná se o masáž lymfatického systému, která vede k rychlejšímu odplavení odpadních látek z těla a zlepšuje následnou regeneraci systému. Stejně tak je v hodná pro kvalitněji vzhledu kůže, je účinná proti celulitidě, otoků apod.

Masáž

Masáž jakékoliv části těla je příjemnou záležitostí, většinou již během procedury. Existují výjimky, kdy nepříjemné, dokonce až bolavé pocity vyváží naprostá odlehčenost těla, a účinky masáže jsou mnohokrát znatelnější než u masáže klasické (jedná se např. masáž Thajskou).

Všeobecně masáž prokrvuje masírovanou oblast, zvyšuje její pohyblivost a odstraňuje v tomto místě bolest a napětí. V případě masáže hlavy pak dokáže pomoci i proti vnitřní bolesti hlavy a tlaku uvnitř. Zlepšení prokrvení má účinky na zmenšování otoků a lepší prokrvenosti pokožky, následně lepšímu odplavování odpadních látek z těla. Zvláštní typy masáže, jako Baňkování či masáž lávovými kameny pak pomáhá nejen k celkové detoxikaci, ale stimuluje i lymfatický systém.

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Plavání uvolní celé vaše tělo

Hledáte klidnou sportovní aktivitu, při které se uvolníte a zároveň posílíte celé své tělo? Pro tuto kombinaci je naprosto ideální plavání. Plavání je oblíbený sport po celém světě a není se čemu divit. Pomáhá od bolestí zad a kloubů, napomáhá správnému držení těla. Navíc si každý může vybrat vlastn…

Welness pobyt je ideálním dárkem

Hledáte skvělý dárek k blížícímu se Valentýnu? Valentýn jako svátek zamilovaných je známý zejména v západní Evropě a Spojených státech amerických. Rok od roku jej však stále více dvojic slaví i u nás.


VicNezHotel.cz, wellnessové hotely na jednom místě

VicNezHotel.cz, wellnessové hotely na jednom místě

Každý si občas rád odpočine a navíc stále většímu počtu lidí není lhostejný stav vlastního těla a duše. Proto v poslední době hojně přibývá hotelů zaměřených na wellness, tedy na zdravý životní styl. A wellness není jen o bazénu nebo masážích. Dnešní nabídka je opravdu pestrá, hotelů s rozsáhlými sp…

Vysoké Tatry: Pobyt na čerstvém vzduchu

Vysoké Tatry: Pobyt na čerstvém vzduchu

Stále více lidí trpí dýchacími potížemi. Je to dáno nejen špatným životním stylem, kdy kouří a nemají dobrou životosprávu, ale také ovzduším. To je v některých částech naší republiky velmi špatné. Zdaleka nejhorší podmínky přitom tradičně panují na Ostravsku a také v na severu Čech, v oblasti Mostec…