verze pro tisk

Tipy na výlety a ubytování v Jizerských horách

Naše hory sice zdaleka nepatří mezi nejvyšší, ale mnozí tvrdí, že jsou možná nejkrásnější, neboť zde panuje klid a ticho, neruší Vás příliš velké davy turistů a člověk tak zde najde tolik potřebný odpočinek.

Tipy na výlety a ubytování v Jizerských horách

Platí to konkrétně i o našem nejsevernějším pohoří, Jizerských horách, které sousedí s Krkonošemi a s Lužickými horami. Jizerky jsou jak stvořené pro wellness pobyty i vzhledem k tomu, že se zde dá sportovat v zimním období, ale i během jarních či letních měsíců. Je totiž možné využívat jak lyžařských tras, tak i běžných turistických a cyklistických tras. Aktivní odpočinek je navíc doplněn o zážitky ze zdejší nádherné krajiny, která je i vzhledem k poloze Jizerských hor, velmi autentická.

Vila Karlov je ideálním ubytováním pro rodiny s dětmi i pro setkání přátel

Jizerské hory sice nepatří mezi nejnavštěvovanější pohoří, ale i tak je tu vcelku solidní počet ubytovacích zařízení. Zmínit lze například prvorepublikovou vilu Karlov, která dnes slouží turistům jako útulný penzion. Už lokace penzionu v samém srdci Jizerek dává tušit, že se jedná o ideální ubytování pro rodiny s dětmi, které si chtějí užít chvíle klidu a pohody, aniž by byly obtěžovány okolním ruchem aut apod.

Reklama

Ubytování ve vile Karlov má kapacitu až 28 lůžek, přičemž v jednotlivých pokojích je 2-5 lůžek. Strava je vlastní, k dispozici je plně vybavená kuchyně, domluvit lze po předchozí domluvě i polopenzi či plnou penzi. Nedaleko vily Karlov jsou i restaurace, kde je možné se pravidelně stravovat.

Komfortní vybavení

Ubytování v Jizerských horách ve vile Karlov, si vzhledem k příjemné cenové relaci mohou dovolit i méně movité rodiny s dětmi. Majitelé penzionu se o své hosty náležitě starají, což dokazuje i to, že návštěvníci mohou využívat třeba velké zahrady s ohništěm, kde je možné si grilovat. Večerní zábava pak většinou probíhá ve společenské místnosti s krbem, televizí a satelitem.

Jizerky jsou ideální pro wellness

Jizerské hory přímo vybízejí k aktivnímu odpočinku. A pokud se ubytujete přímo ve vile Karlov, budete mít na dosah turistickou trasu i cyklotrasu, v zimě pak udržovanou běžeckou stopu. Jedná se i skvělou možnost, jak spojit poznávání zdejší nádherné krajiny s pobytem na čerstvém vzduchu. Jedná se vlastně o takový wellness pobyt v Jizerských horách.

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Vydejte se na Jižní Moravu

Na Jižní Moravu se nemusíte vydávat pouze v létě, kdy vás láká možnost vykoupat se v pálavských vodách. Tato oblast je hojně navštěvovaná také na podzim, kdy začínají dozrávat vinné hrozny a vinaři začnou nabízet první víno.

Vánoční dárky s vůní chmelu

Vánoční dárky s vůní chmelu

Ti správní vánoční nadšenci už jistě odpočítávají dny chybějící do Štědrého dne a vánoční dárky mají minimálně vymyšlené. Drtivá většina však vůbec netuší, čím své nejbližší obdaruje a při představě, že už za pár dní by se měli vrhnout na nákupy, je


Wellness víkend Beskydy: Pronájem luxusních chat

Wellness víkend Beskydy: Pronájem luxusních chat

Přemýšlíte o tom, že byste spolu s přáteli vyrazili někam na dovolenou? A co takhle spojit několikadenní pobyt s wellness, a to dokonce na českých horách? Ideální podmínky k tomu najdete v Beskydech.

Tip na rekreační pobyt na Horské Kvildě

Tip na rekreační pobyt na Horské Kvildě

Plánujete dovolenou, na které byste zregenerovali a zároveň mohli sportovat? Pak pro vás máme tip v podobě ubytování na Horské Kvildě.