verze pro tisk

Přírodní kosmetika je mnohem lepší volbou nežli syntetické přípravky

U mnoha produktů a výrobků si dnes výrobci dávají záležet na tom, aby při jejich výrobě byly využívány jen přírodní zdroje a nikoliv žádné chemické syntetické náhražky. Platí to i případě kosmetických výrobků, které jsou určeny pro každodenní užívání a přispívají ke zdraví pokožky a celého těla.

Přírodní kosmetika je mnohem lepší volbou nežli syntetické přípravky
Reklama

Přírodní kosmetika se v poslední době dostává do popředí před různými chemicky vytvořenými přípravky. Její výhoda spočívá v tom, že ji mohou využívat i lidé, kteří trpí různými chorobami a ekzémy. Biokosmetika, jak se také jinak přírodní kosmetika nazývá, je určena například i pro těhotné ženy, lidi trpící alergiemi či ekzémy. Do této skupiny produktů patří jak klasická kosmetika, tak i například barvy na vlasy a podobné výrobky.

Co je přírodní kosmetika

Přírodní kosmetika se musí vyvarovat několika věcem a látkám. V první řadě by zde neměly být v žádném případě obsaženy látky a suroviny živočišného původů ( snad s výjimkou lanolinu z ovčí vlny a včelího vosku), ropné látky na bázi silikonů, dále by měly takovéto výrobky opomíjet syntetické barvící, konzervační a vonné látky. Předpokladem pro ideální přírodní kosmetiku je také to, že použité rostlinné látky by měly pocházet z ekologického zemědělství a vyvíjená kosmetika by se neměla zkoušet na zvířatech.

Jak poznáme biokosmetiku v obchodě

A jak v obchodech poznat, že kupujeme přírodní kosmetiku? Dá se to poznat jednak podle složení uvedeném přímo na obalu kosmetiky, měla by zde být zkratka INCI, která značí právě veškerou biokosmetiku.

Biokosmetika je šetrná k našemu tělu

Přírodní kosmetika nejen méně zatěžuje životní prostředí, ale zároveň je mnohem šetrnější k našemu tělu. V kombinaci s wellness procedurami je používání přírodní kosmetiky jedním ze základních předpokladů pro to, aby naše pokožka byla stále přiměřeně mladá a krásná. Biokosmetika dnes již cenově není nijak výrazně dražší nežli chemické preparáty, které jsou mnohdy pro lidský organismus značnou přítěží, a proto si ji může dovolit prakticky každý, kdo chce o své tělo řádně pečovat.

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Tip na rekreační pobyt na Horské Kvildě

Tip na rekreační pobyt na Horské Kvildě

Plánujete dovolenou, na které byste zregenerovali a zároveň mohli sportovat? Pak pro vás máme tip v podobě ubytování na Horské Kvildě.

Cestujete za wellness do ciziny? Zařiďte si před odjezdem cestovní pojištění online

Cestujete za wellness do ciziny? Zařiďte si před odjezdem cestovní pojištění online

Nabídka wellness pobytů se už drahnou dobu nevztahuje pouze na tuzemské hotely a penziony. Velmi lákavé jsou i nabídky z ciziny. Příjemné procedury, které prospějí vašemu zdraví, spojíte s poznáváním nových míst. Na co ale nesmíte zapomenout před tím


Plavání uvolní celé vaše tělo

Hledáte klidnou sportovní aktivitu, při které se uvolníte a zároveň posílíte celé své tělo? Pro tuto kombinaci je naprosto ideální plavání. Plavání je oblíbený sport po celém světě a není se čemu divit. Pomáhá od bolestí zad a kloubů, napomáhá správnému držení těla. Navíc si každý může vybrat vlastn…

Welness pobyt je ideálním dárkem

Hledáte skvělý dárek k blížícímu se Valentýnu? Valentýn jako svátek zamilovaných je známý zejména v západní Evropě a Spojených státech amerických. Rok od roku jej však stále více dvojic slaví i u nás.