verze pro tisk

Lyžování ve ski areálu Hochficht

V zimních měsících lze pro takzvaný aktivní odpočinek zvolit lyžování. Tento zimní sport je u nás během období, kdy venku panují mrazy, velmi populární, ročně se na sjezdovky či do běžeckých tratí vydávají statisíce Čechů a Moravanů. Zdaleka ne vždy jsou však v tuzemsku tak dobré podmínky, abychom si mohli bez problémů zalyžovat. V době, kdy na našich horách není dostatek sněhu, je zapotřebí se za ním vypravit do zahraničí. Jenže ne všichni máme na to, abychom mohli jet někam do italských Alp či do Francie. Skvělou volbou však může být Ski areál Hochficht. Ten totiž leží nedaleko českých hranic, v rakouské části Šumavy, je to tudíž jeden z nejsnadněji dostupných zahraničních ski areálů, který můžeme navštívit. Přitom zde prakticky každým rokem panují ideální podmínky pro lyžování, s dostatkem sněhu a skvělým komfortem. Do areálu se z Prahy dostanete zhruba za tři hodiny, od Lipenské přehrady je to pak jen několik minut, využít přitom můžete zdejšího skibusu.

Lyžování ve ski areálu Hochficht

Kde se ski areál Hochficht nachází a jaké jsou možnosti ubytování

Ski areál Hochficht je největším areálem pro lyžování v Rakousku mimo oblast Alp. Dobré podmínky zde panují především díky tomu, že Hochficht leží v nadmořské výšce až 1338 metrů na mořem. I během relativně teplé zimy tak zde je dostatek sněhu, přičemž dochází také k umělému zasněžování sjezdových tratí. I z hlediska ubytování Hochficht nabízí výborné podmínky, nemusíte sem tak jezdit jen na jeden den, v klidu zde můžete pobýt celý víkend i delší období, například během dětských zimních prázdnin apod. K ubytování v Hochfichtu lze doporučit kupříkladu hotel Orsino, o jehož kvalitách a službách se dozvíte na webových stránkách hotelorsino.cz.

Přes dvacet kilometrů kvalitních sjezdových tratí

Zpět k samotnému ski areálu Hochficht. Ten nabízí celkem téměř 21 kilometrů plně zasněžívaných sjezdových tratí s různou náročností. Velkou výhodou je fakt, že jsou zde i velmi nenáročné sjezdovky, které mohou využít rodiny s dětmi. O dostatečný komfort při pohybu na sjezdovkách se stará hned deset přepravních zařízení - moderní čtyřsedačky, kotvy i pojízdné koberce. Hochficht je vhodný nejen pro tradiční sjezdové lyžování, ale také pro lidi, kteří vyznávají adrenalinovou zábavu ve formě ski-crossu.

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Vydejte se na Jižní Moravu

Na Jižní Moravu se nemusíte vydávat pouze v létě, kdy vás láká možnost vykoupat se v pálavských vodách. Tato oblast je hojně navštěvovaná také na podzim, kdy začínají dozrávat vinné hrozny a vinaři začnou nabízet první víno.

Vánoční dárky s vůní chmelu

Vánoční dárky s vůní chmelu

Ti správní vánoční nadšenci už jistě odpočítávají dny chybějící do Štědrého dne a vánoční dárky mají minimálně vymyšlené. Drtivá většina však vůbec netuší, čím své nejbližší obdaruje a při představě, že už za pár dní by se měli vrhnout na nákupy, je


Wellness víkend Beskydy: Pronájem luxusních chat

Wellness víkend Beskydy: Pronájem luxusních chat

Přemýšlíte o tom, že byste spolu s přáteli vyrazili někam na dovolenou? A co takhle spojit několikadenní pobyt s wellness, a to dokonce na českých horách? Ideální podmínky k tomu najdete v Beskydech.

Tip na rekreační pobyt na Horské Kvildě

Tip na rekreační pobyt na Horské Kvildě

Plánujete dovolenou, na které byste zregenerovali a zároveň mohli sportovat? Pak pro vás máme tip v podobě ubytování na Horské Kvildě.