verze pro tisk

Kdy je nejlepší si zakoupit dovolenou

Kromě klasických wellness pobytů či relaxačních pobytů v rámci prodloužených víkendů je dobré si alespoň jednou dvakrát za rok naplánovat klasickou dovolenou.

Kdy je nejlepší si zakoupit dovolenou

Je lepší last minute nebo plánování dovolené s předstihem?

Hodně lidí plánuje dovolené již s velkým předstihem, což má sice jisté výhody, nicméně skrývá to také řadu nebezpečí. Jedním z rizik může být například to, že plánujeme-li letní dovolenou již v únoru, zdaleka netušíme, zda v konkrétní datum odletu na dovolenou budeme zdraví. V případě, že nás pár dnů před odjezdem skolí chřipka či si zlomíme nohu, již jen těžko půjde naplánovaná dovolená zrušit tak, abychom dostali zpět celou sumu, kterou jsme při placení složili.

Výhody last minute

I z tohoto důvodu je mnohdy lepší zvolit dovolené last minute. Díky last minute si totiž lze zajistit dovolenou a letenky na podsední chvíli, kdy už máme prakticky jistotu, že nám v pobytu nic nezabrání.

Lasti minute se dají pořídit nejen kompletní zájezdy a pobyty, ale také například letenky do různých destinací, které chceme navštívit. Mnoho lidí takto využívá například letenky Bagkok či v posledních letech velmi populární letenky do Moskvy.

Letenky a dovolené last minute mají také tu výhodu, že jsou daleko levnější. Vzhledem k tomu, že cestovní kanceláře chtějí obsadit všechna místa, snaží se lákat zákazníky i na poslední chvíli, a to právě prostřednictvím last minute. Proto dochází k mnohdy velmi výraznému snížení cen za tyto letenky a zájezdy.

Last minute jsou v oblibě zejména v této době, kdy se blíží hlavní sezona dovolených. Snadno se však dají sehnat last minute i mimo sezonu, zcela běžné je to hlavně v případě exotických destinací a také letenky se prodávají last minute po celý rok.

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Plavání uvolní celé vaše tělo

Hledáte klidnou sportovní aktivitu, při které se uvolníte a zároveň posílíte celé své tělo? Pro tuto kombinaci je naprosto ideální plavání. Plavání je oblíbený sport po celém světě a není se čemu divit. Pomáhá od bolestí zad a kloubů, napomáhá správnému držení těla. Navíc si každý může vybrat vlastn…

Welness pobyt je ideálním dárkem

Hledáte skvělý dárek k blížícímu se Valentýnu? Valentýn jako svátek zamilovaných je známý zejména v západní Evropě a Spojených státech amerických. Rok od roku jej však stále více dvojic slaví i u nás.


VicNezHotel.cz, wellnessové hotely na jednom místě

VicNezHotel.cz, wellnessové hotely na jednom místě

Každý si občas rád odpočine a navíc stále většímu počtu lidí není lhostejný stav vlastního těla a duše. Proto v poslední době hojně přibývá hotelů zaměřených na wellness, tedy na zdravý životní styl. A wellness není jen o bazénu nebo masážích. Dnešní nabídka je opravdu pestrá, hotelů s rozsáhlými sp…

Vysoké Tatry: Pobyt na čerstvém vzduchu

Vysoké Tatry: Pobyt na čerstvém vzduchu

Stále více lidí trpí dýchacími potížemi. Je to dáno nejen špatným životním stylem, kdy kouří a nemají dobrou životosprávu, ale také ovzduším. To je v některých částech naší republiky velmi špatné. Zdaleka nejhorší podmínky přitom tradičně panují na Ostravsku a také v na severu Čech, v oblasti Mostec…