verze pro tisk

Kdy je nejlepší si zakoupit dovolenou

Kromě klasických wellness pobytů či relaxačních pobytů v rámci prodloužených víkendů je dobré si alespoň jednou dvakrát za rok naplánovat klasickou dovolenou.

Kdy je nejlepší si zakoupit dovolenou

Je lepší last minute nebo plánování dovolené s předstihem?

Hodně lidí plánuje dovolené již s velkým předstihem, což má sice jisté výhody, nicméně skrývá to také řadu nebezpečí. Jedním z rizik může být například to, že plánujeme-li letní dovolenou již v únoru, zdaleka netušíme, zda v konkrétní datum odletu na dovolenou budeme zdraví. V případě, že nás pár dnů před odjezdem skolí chřipka či si zlomíme nohu, již jen těžko půjde naplánovaná dovolená zrušit tak, abychom dostali zpět celou sumu, kterou jsme při placení složili.

Výhody last minute

I z tohoto důvodu je mnohdy lepší zvolit dovolené last minute. Díky last minute si totiž lze zajistit dovolenou a letenky na podsední chvíli, kdy už máme prakticky jistotu, že nám v pobytu nic nezabrání.

Lasti minute se dají pořídit nejen kompletní zájezdy a pobyty, ale také například letenky do různých destinací, které chceme navštívit. Mnoho lidí takto využívá například letenky Bagkok či v posledních letech velmi populární letenky do Moskvy.

Letenky a dovolené last minute mají také tu výhodu, že jsou daleko levnější. Vzhledem k tomu, že cestovní kanceláře chtějí obsadit všechna místa, snaží se lákat zákazníky i na poslední chvíli, a to právě prostřednictvím last minute. Proto dochází k mnohdy velmi výraznému snížení cen za tyto letenky a zájezdy.

Last minute jsou v oblibě zejména v této době, kdy se blíží hlavní sezona dovolených. Snadno se však dají sehnat last minute i mimo sezonu, zcela běžné je to hlavně v případě exotických destinací a také letenky se prodávají last minute po celý rok.

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Tip na rekreační pobyt na Horské Kvildě

Tip na rekreační pobyt na Horské Kvildě

Plánujete dovolenou, na které byste zregenerovali a zároveň mohli sportovat? Pak pro vás máme tip v podobě ubytování na Horské Kvildě.

Cestujete za wellness do ciziny? Zařiďte si před odjezdem cestovní pojištění online

Cestujete za wellness do ciziny? Zařiďte si před odjezdem cestovní pojištění online

Nabídka wellness pobytů se už drahnou dobu nevztahuje pouze na tuzemské hotely a penziony. Velmi lákavé jsou i nabídky z ciziny. Příjemné procedury, které prospějí vašemu zdraví, spojíte s poznáváním nových míst. Na co ale nesmíte zapomenout před tím


Plavání uvolní celé vaše tělo

Hledáte klidnou sportovní aktivitu, při které se uvolníte a zároveň posílíte celé své tělo? Pro tuto kombinaci je naprosto ideální plavání. Plavání je oblíbený sport po celém světě a není se čemu divit. Pomáhá od bolestí zad a kloubů, napomáhá správnému držení těla. Navíc si každý může vybrat vlastn…

Welness pobyt je ideálním dárkem

Hledáte skvělý dárek k blížícímu se Valentýnu? Valentýn jako svátek zamilovaných je známý zejména v západní Evropě a Spojených státech amerických. Rok od roku jej však stále více dvojic slaví i u nás.