verze pro tisk

Glukometry pro domácí použití

Poslední průzkumy ukazují, že v naší populaci je stále více diabetiků. Jedná se o nemoc, která může být v případě, že ji nekontrolujeme, velice zákeřná a může končit i smrtí. Diabetici si musí pravidelně dávat dávky inzulinu.

Glukometry pro domácí použití

U diabetiků by neměly glukometry chybět

U diabetiků by proto neměl chybět přístroj na měření hladiny krevního cukru - glukometr. Glukometry jsou speciální přístroje, které dokáží monitorovat glykémii, odborně zvanou glukosemie. V případě, že nemocný je diabetikem typu 1, je jeho léčba prakticky vždy léčena inzulinem. V tomto případě mají na pořízení glukometrů nárok ze zdravotního pojištění. Diabetici 2. Typu jsou odkázáni na pořízení glukometru čistě ze svých zdrojů.

Glukometry nejsou nijak levnou záležitostí, nicméně jejich cena šla v posledních letech naštěstí rapidně dolů. Dnes se dají kvalitní glukometry pořídit nejen v lékárnách, ale i v internetových obchodech, a to již za necelých 1.000 Kč.

Domácí glukometry

Jedním z eshopů, který nabízí glukometry, je internetový obchod elektrocoleti.cz. Zde si diabetici, ale i lidé, kteří si jen chtějí pravidelně kontrolovat množství a koncentraci glukózy v krvi, mohou zakoupit glukometry, které jim poskytnou přesné výsledky. Například glukometr G423 je určen pro použití nejen ve zdravotnických zařízení, ale i pro domácí využití. Výsledky poskytuje na základě kalibrace glukoměru plazmou. Díky tomuto a dalším glukometrům si každý člověk dokáže během několika sekund zjistit, jakou má koncentraci cukru v krvi. Pro tyto domácí glukometry je potřeba odebírat jen velmi malé množství krve. Glukometry obsahují i paměť, díky které si můžete porovnávat jednotlivé výsledky.

Mít kvalitní glukometr přímo doma je pro diabetiky nezbytné. I zdravému člověku, který netrpí cukrovkou, se však domácí glukometry jistě hodí.

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Vydejte se na Jižní Moravu

Na Jižní Moravu se nemusíte vydávat pouze v létě, kdy vás láká možnost vykoupat se v pálavských vodách. Tato oblast je hojně navštěvovaná také na podzim, kdy začínají dozrávat vinné hrozny a vinaři začnou nabízet první víno.

Vánoční dárky s vůní chmelu

Vánoční dárky s vůní chmelu

Ti správní vánoční nadšenci už jistě odpočítávají dny chybějící do Štědrého dne a vánoční dárky mají minimálně vymyšlené. Drtivá většina však vůbec netuší, čím své nejbližší obdaruje a při představě, že už za pár dní by se měli vrhnout na nákupy, je


Wellness víkend Beskydy: Pronájem luxusních chat

Wellness víkend Beskydy: Pronájem luxusních chat

Přemýšlíte o tom, že byste spolu s přáteli vyrazili někam na dovolenou? A co takhle spojit několikadenní pobyt s wellness, a to dokonce na českých horách? Ideální podmínky k tomu najdete v Beskydech.

Tip na rekreační pobyt na Horské Kvildě

Tip na rekreační pobyt na Horské Kvildě

Plánujete dovolenou, na které byste zregenerovali a zároveň mohli sportovat? Pak pro vás máme tip v podobě ubytování na Horské Kvildě.