Účinky wellness procedur | Wellness Pobyty
verze pro tisk

Účinky wellness procedur

Účinky procedur jsou, nebo by měly být obecně na lidského ducha tělo pozitivní. Od příjemných pocitů v případě masáží a různých koupelí, po uspokojení ze sebe sama v případě různých druhů cvičení. Význam masáží je vesměs vždy pozitivní.

Účinky wellness procedur

Vodoléčebné procedury

Koupele odlehčují předně celé tělo, tedy při pohybu ve vodě není zatěžován kloubní aparát, zato je více namáháno svalstvo. Ideální je proto v různých podobách pro regeneraci organismu fyzicky, ale má vliv i na nervové a metabolické procesy.

Střídání teplé a studené vody posiluje obranyschopnost organismu a zlepšuje prokrvení, užívá se například při Skotských střicích neb Šlapacích koupelích.

Lymfodrenáž

Jedná se o masáž lymfatického systému, která vede k rychlejšímu odplavení odpadních látek z těla a zlepšuje následnou regeneraci systému. Stejně tak je v hodná pro kvalitněji vzhledu kůže, je účinná proti celulitidě, otoků apod.

Masáž

Masáž jakékoliv části těla je příjemnou záležitostí, většinou již během procedury. Existují výjimky, kdy nepříjemné, dokonce až bolavé pocity vyváží naprostá odlehčenost těla, a účinky masáže jsou mnohokrát znatelnější než u masáže klasické (jedná se např. masáž Thajskou).

Všeobecně masáž prokrvuje masírovanou oblast, zvyšuje její pohyblivost a odstraňuje v tomto místě bolest a napětí. V případě masáže hlavy pak dokáže pomoci i proti vnitřní bolesti hlavy a tlaku uvnitř. Zlepšení prokrvení má účinky na zmenšování otoků a lepší prokrvenosti pokožky, následně lepšímu odplavování odpadních látek z těla. Zvláštní typy masáže, jako Baňkování či masáž lávovými kameny pak pomáhá nejen k celkové detoxikaci, ale stimuluje i lymfatický systém.

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Vydejte se na Jižní Moravu

Na Jižní Moravu se nemusíte vydávat pouze v létě, kdy vás láká možnost vykoupat se v pálavských vodách. Tato oblast je hojně navštěvovaná také na podzim, kdy začínají dozrávat vinné hrozny a vinaři začnou nabízet první víno.

Vánoční dárky s vůní chmelu

Vánoční dárky s vůní chmelu

Ti správní vánoční nadšenci už jistě odpočítávají dny chybějící do Štědrého dne a vánoční dárky mají minimálně vymyšlené. Drtivá většina však vůbec netuší, čím své nejbližší obdaruje a při představě, že už za pár dní by se měli vrhnout na nákupy, je


Wellness víkend Beskydy: Pronájem luxusních chat

Wellness víkend Beskydy: Pronájem luxusních chat

Přemýšlíte o tom, že byste spolu s přáteli vyrazili někam na dovolenou? A co takhle spojit několikadenní pobyt s wellness, a to dokonce na českých horách? Ideální podmínky k tomu najdete v Beskydech.

Tip na rekreační pobyt na Horské Kvildě

Tip na rekreační pobyt na Horské Kvildě

Plánujete dovolenou, na které byste zregenerovali a zároveň mohli sportovat? Pak pro vás máme tip v podobě ubytování na Horské Kvildě.