Ubytování v roubených chalupách v Jizerských horách | Články | Wellness Pobyty
verze pro tisk

Ubytování v roubených chalupách v Jizerských horách

Pakliže plánujete pěknou dovolenou v České republice, kde byste měli dostatečný klid s možností výletů do přírody, pak můžete vyrazit do Jizerských hor.

Ubytování v roubených chalupách v Jizerských horách

Krása a zajímavosti Jizerských hor

Jizerské hory jsou nejseverněji položeným českým pohořím. Jsou oblíbeným turistickým cílem nejen pro našince, ale také pro obyvatele Německa a Polska, kteří to sem nemají daleko. Jizerské hory jsou hojně navštěvovány v letním období i během zimních měsíců, kdy mají turisté možnost využít některého ze zdejších lyžařských středisek - Bedřichov, Severák či Tanvaldský Špičák. Jizerské hory mají ve velké oblibě také milovníci běžeckých stop, využít zde mohou známou Jizerskou magistrálu. Při toulkách přírodou lze v Jizerkách spatřit mnoho zajímavých míst a úkazů, příkladem jsou Bozkovské dolomitové jeskyně.

Ubytování v Jizerských horách

A jaké nabízejí ubytování Jizerské hory? Vzhledem k tomu, že sem ročně míří tisíce turistů z blízkého okolí i vzdálenějších oblastí, je zde poměrně velký počet ubytovacích kapacit. Velmi pěkné ubytování v Jizerských horách naleznete kupříkladu ve Zlaté Olešnici, která se nachází 15 kilometrů od města Tanvald. Zde najdete areál Zlatník, který nabízí ubytování ve stylových roubených chalupách. Ty na první pohled působí dojmem chalup, které pro tuto oblast byly typické v minulých stoletích.

Vybavení roubených chalup v areálu Zlatník

Jedná se o velmi pěkné a útulné chalupy, které nabízejí dostatečný komfort pro ubytování. Jsou vkusně zařízeny, v rámci vybavení nechybí kompletně zařízená kuchyňská linka. Každá chalupa má vlastní WC a sprchový kout, na pokoji nechybí televizor s dálkovým ovládáním. Prostory chalupy jsou rozděleny na obývací pokoj, v němž je rozkládací dvojlůžko, v ložnici lze pak využít manželské dvojlůžko.

Z areálu Zlatník to máte kousek ke zdejšímu lyžařskému areálu, nedaleko Zlaté Olešnice jsou pak zmiňované Bozkovské jeskyně nebo zřícenina hradu Návarov. Zajet si můžete také do Liberce, kde se nachází moderní aquapark.

Více informací o ubytování v roubených chalupách Zlatník naleznete na webových stránkách jizerskehory-ubytovani.cz.

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Vydejte se na Jižní Moravu

Na Jižní Moravu se nemusíte vydávat pouze v létě, kdy vás láká možnost vykoupat se v pálavských vodách. Tato oblast je hojně navštěvovaná také na podzim, kdy začínají dozrávat vinné hrozny a vinaři začnou nabízet první víno.

Vánoční dárky s vůní chmelu

Vánoční dárky s vůní chmelu

Ti správní vánoční nadšenci už jistě odpočítávají dny chybějící do Štědrého dne a vánoční dárky mají minimálně vymyšlené. Drtivá většina však vůbec netuší, čím své nejbližší obdaruje a při představě, že už za pár dní by se měli vrhnout na nákupy, je


Wellness víkend Beskydy: Pronájem luxusních chat

Wellness víkend Beskydy: Pronájem luxusních chat

Přemýšlíte o tom, že byste spolu s přáteli vyrazili někam na dovolenou? A co takhle spojit několikadenní pobyt s wellness, a to dokonce na českých horách? Ideální podmínky k tomu najdete v Beskydech.

Tip na rekreační pobyt na Horské Kvildě

Tip na rekreační pobyt na Horské Kvildě

Plánujete dovolenou, na které byste zregenerovali a zároveň mohli sportovat? Pak pro vás máme tip v podobě ubytování na Horské Kvildě.