verze pro tisk

Lázně Luhačovice jsou známy díky léčivým minerálním pramenům

Při zdravotních problémech nebo potřebě vykonat pro svoje tělo něco užitečného a zdravého je na místě alespoň jednou za čas navštívit lázně. Lázeňské procedury jsou v rámci každých lázní jiné, obecně se však dá říci, že mají příznivé účinky na lidský organismus.

Lázně Luhačovice jsou známy díky léčivým minerálním pramenům

Luhačovice a minerální prameny

Mezi nejznámější české lázně patří Luhačovice. Toto relativně malé městečko se nachází zhruba patnáct kilometrů od Zlína. Lázně Luhačovice jsou dnes čtvrtými největšími v rámci celé České republiky a vůbec největšími na Moravě. Jsou proslulé významnými minerálními prameny, z nichž tím zdaleka nejznámějším je pramen Vincentka. Název tohoto minerálního pramenu pochází od dřívějšího majitele panství, hraběte Vincence Serényiho, který významně přispěl k rozkvětu lázeňství v této oblasti. Lázně Luhačovice však disponují i dalšími prameny ( např. Pramen MUDr. Františka Šťastného). Celkem zde návštěvníci mohou využít 6 přírodních pramenů a dalších několika desítek uměle navrtaných pramenů.

Ubytování v Luhačovicích

Luhačovice jsou velmi vyhledávaným místem. A je tak logické, že se zde nachází několik kvalitních hotelů, v nichž mohou lidé léčebných procedur využívat. Významný je například hotelový komplex Lázně Niva Luhačovice, který se skládá ze dvou na sobě nezávislých hotelů. Oba hotely jsou v blízkosti samotného centra Luhačovic, jen zhruba dvacet minut od místní lázeňské kolonády. Hosté si zde mohou vychutnávat poklidnou atmosféru, která sama o sobě přispívá k celkové regeneraci a uvolnění. Lázně Luhačovice Niva nabízejí pobyty pro samoplátce, léčebné pobyty, které jsou hrazeny zdravotní pojišťovnou i firemní akce. Přímo v hotelích je možné využívat mnohých léčebných procedur, které jsou prováděny zkušenými rehabilitačními pracovníky.

Foto: niva.cz

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Vydejte se na Jižní Moravu

Na Jižní Moravu se nemusíte vydávat pouze v létě, kdy vás láká možnost vykoupat se v pálavských vodách. Tato oblast je hojně navštěvovaná také na podzim, kdy začínají dozrávat vinné hrozny a vinaři začnou nabízet první víno.

Vánoční dárky s vůní chmelu

Vánoční dárky s vůní chmelu

Ti správní vánoční nadšenci už jistě odpočítávají dny chybějící do Štědrého dne a vánoční dárky mají minimálně vymyšlené. Drtivá většina však vůbec netuší, čím své nejbližší obdaruje a při představě, že už za pár dní by se měli vrhnout na nákupy, je


Wellness víkend Beskydy: Pronájem luxusních chat

Wellness víkend Beskydy: Pronájem luxusních chat

Přemýšlíte o tom, že byste spolu s přáteli vyrazili někam na dovolenou? A co takhle spojit několikadenní pobyt s wellness, a to dokonce na českých horách? Ideální podmínky k tomu najdete v Beskydech.

Tip na rekreační pobyt na Horské Kvildě

Tip na rekreační pobyt na Horské Kvildě

Plánujete dovolenou, na které byste zregenerovali a zároveň mohli sportovat? Pak pro vás máme tip v podobě ubytování na Horské Kvildě.