Lázeňské pobyty v Čechách | Články | Wellness Pobyty
verze pro tisk

Lázeňské pobyty v Čechách

Lidé, kteří trpí různými chorobami a nemocemi, by měli alespoň jednou za čas vyzkoušet jiné druhy terapie. Pokud je to jen možné, pak je nejlepším způsobem vyrazit na lázeňské pobyty, které jim dopřejí nejen relaxaci a uvolnění, ale zároveň mohou velmi prospět jejich zdravotnímu stavu.

Lázeňské pobyty v Čechách

Historie lázeňství

V české republice mají lázně bohatou tradici. Počátky lázeňství spadají již do 18. století, velký boom v lázeňství však začal na počátku 20. století. Během této doby na našem území vznikly některé významné lázně. V té době patřily mnohé české lázně dokonce k nejvyhledávanějším v rámci celé Evropy. Do lázní, jako jsou Karlovy Vary, Konstantinovy Lázně, Mariánské Lázně či Teplice v Čechách, se sjížděla dokonce i tehdejší evropská smetánka.

Lázeňské pobyty v nejznámějších českých lázních

Každé lázně mají svůj program, který je zaměřen na určité choroby a zdravotní neduhy. Například Lázně Kynžvart jsou určeny pro dětské pacienty trpící dýchacími obtížemi. Naše nejznámější lázně Karlovy Vary jsou pak určeny zejména pro pacienty, kteří mají problémy se střevy, žaludkem či játry.

Lázně Třeboň

Méně známé, avšak velmi příjemné, jsou rovněž lázně Třeboň v jižních Čechách. Kromě klasických lázeňských procedur, které slouží ke zlepšení stavu organismu jsou lázně Třeboň i vynikajícím místem pro odpočinek, jde vlastně o ideální spojení léčení a dovolené. Každý ví, že oblast jižních Čech má co nabídnout z hlediska atraktivnosti přírody. V lázních Třeboň si tak můžou pacienti kromě léčebných kúr užívat volný čas sportováním, procházkami po lesích. Třeboni nechybí ani dostatek kulturního a společenského vyžití, jsou vhodné i pro rodiny s dětmi, které zde najdou ideální místo pro odpočinek a nabytí nových sil do běžných dnů.

Lázeňství nabralo druhý dech

Lázeňství je v posledních letech opět na vzestupu. Během posledních dvaceti let se investovalo nemálo prostředků do jednotlivých lázeňských zařízení, z nichž mnohá socialismem přivedena do takřka dezolátního stavu. Je pravdou, že některé lázně jsou dnes určeny spíše cizí a bohaté klientele, Češi raději vyhledávají menší lázně, kterými mohou být právě kupříkladu lázně Třeboň.

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Vydejte se na Jižní Moravu

Na Jižní Moravu se nemusíte vydávat pouze v létě, kdy vás láká možnost vykoupat se v pálavských vodách. Tato oblast je hojně navštěvovaná také na podzim, kdy začínají dozrávat vinné hrozny a vinaři začnou nabízet první víno.

Vánoční dárky s vůní chmelu

Vánoční dárky s vůní chmelu

Ti správní vánoční nadšenci už jistě odpočítávají dny chybějící do Štědrého dne a vánoční dárky mají minimálně vymyšlené. Drtivá většina však vůbec netuší, čím své nejbližší obdaruje a při představě, že už za pár dní by se měli vrhnout na nákupy, je


Wellness víkend Beskydy: Pronájem luxusních chat

Wellness víkend Beskydy: Pronájem luxusních chat

Přemýšlíte o tom, že byste spolu s přáteli vyrazili někam na dovolenou? A co takhle spojit několikadenní pobyt s wellness, a to dokonce na českých horách? Ideální podmínky k tomu najdete v Beskydech.

Tip na rekreační pobyt na Horské Kvildě

Tip na rekreační pobyt na Horské Kvildě

Plánujete dovolenou, na které byste zregenerovali a zároveň mohli sportovat? Pak pro vás máme tip v podobě ubytování na Horské Kvildě.