Jakým wellness zážitkem proti celulitidě? Lymfatickou masáží. | Články | Wellness Pobyty
verze pro tisk

Jakým wellness zážitkem proti celulitidě? Lymfatickou masáží.

Trápí vás otoky nohou? Máte zaměstnání, ve kterém jste neustále na nohou? Trápí vás celulitida? Všech těchto problémů se můžete zbavit pomocí lymfatické masáže. Zážitek v podobě lymfodrenáže můžete věnovat sobě, nebo svým blízkým.

Jakým wellness zážitkem proti celulitidě? Lymfatickou masáží.
Reklama

Co je lymfatická masáž

Lymfatické masáže patří mezi velmi rozšířenou wellness kosmetickou proceduru. Ovšem mají i pozitivní účinky z hlediska zdravotního. Jde o speciální masáž, jejíž úkolem je obnovení a zvýšení oběhu lymfy. Pokud totiž lymfatický systém nepracuje tak jak má, neodchází z našeho těla toxické látky. Lymfodrenáž je náročná technika, kterou by měli provádět pouze vyškolení odborníci, kteří se prokáží certifikátem. Praktikuje se i v některých wellness centrech, kde ovšem personál nemusí mít dostatečnou kvalifikaci.

Regenerační účinky lymfodrenáže

Lymfatická masáž má mnoho pozitivních účinků na náš organismus. Zlepšuje metabolismus a fyzickou kondici. Napomáhá k detoxikaci organismu. Odstraňuje migrénu. Je to vhodná léčba všech otoků od těch způsobených popáleninami, nebo jiným zraněním. Má výborné účinky v boji proti celulitidě. Aby byla procedura skutečně účinná, doporučuje se alespoň 10 návštěv. Lymfatickou masáž je ideální navštěvovat 1-2x týdně. Je to maximální regenerační zážitek.

Druhy lymfatické masáže

Existují dva druhy lymfatické masáže – manuální, a přístrojová. Manuální lymfodrenáž využívá speciální hmatové techniky. Provádí se zásadně na suché pokožce. Absolvovat můžete manuální lymfatickou masáž celého těla, ale i jen některých částí – nohou, krku, zad a další. Přístrojová lymfodrenáž by měla být spíše doplňkem k té manuální. Provádí se pomocí speciálních návleků. Protože je to wellness procedura, účinky jsou téměř okamžité. Ihned po masáži se budete cítit příjemně a bez pocitu těžkosti.

Kdy je lymfodrenáž zakázána

Ne každý může zážitek v podobě lymfatické masáže absolvovat. S lékařem byste se měli poradit v případě, že jste těhotná, nebo trpíte některou z těchto chorob:

  • srdeční vady
  • hypertenze
  • epilepsie
  • onemocnění žil a tepen
  • zhoubné nádory
  • a v případě, že máte implantáty

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Vydejte se na Jižní Moravu

Na Jižní Moravu se nemusíte vydávat pouze v létě, kdy vás láká možnost vykoupat se v pálavských vodách. Tato oblast je hojně navštěvovaná také na podzim, kdy začínají dozrávat vinné hrozny a vinaři začnou nabízet první víno.

Vánoční dárky s vůní chmelu

Vánoční dárky s vůní chmelu

Ti správní vánoční nadšenci už jistě odpočítávají dny chybějící do Štědrého dne a vánoční dárky mají minimálně vymyšlené. Drtivá většina však vůbec netuší, čím své nejbližší obdaruje a při představě, že už za pár dní by se měli vrhnout na nákupy, je


Wellness víkend Beskydy: Pronájem luxusních chat

Wellness víkend Beskydy: Pronájem luxusních chat

Přemýšlíte o tom, že byste spolu s přáteli vyrazili někam na dovolenou? A co takhle spojit několikadenní pobyt s wellness, a to dokonce na českých horách? Ideální podmínky k tomu najdete v Beskydech.

Tip na rekreační pobyt na Horské Kvildě

Tip na rekreační pobyt na Horské Kvildě

Plánujete dovolenou, na které byste zregenerovali a zároveň mohli sportovat? Pak pro vás máme tip v podobě ubytování na Horské Kvildě.