verze pro tisk

Udělejte něco pro zdraví. Navštivte solnou jeskyni

Se solnými jeskyněmi jakoby se roztrhl pytel. Ještě před několika lety to byla výsada jen velkých měst. Dnes je najdete téměř všude. Tato zdraví prospěšná wellness procedura je velice oblíbená. Co vlastně je solná jeskyně? Jaké jsou účinky solné jeskyně na naše zdraví?

Udělejte něco pro zdraví. Navštivte solnou jeskyni
Reklama

Solný zážitek pro naše zdraví

Že má sůl příznivé účinky na naše zdraví ví lékaři několik stovek let. Jenže v našich podmínkách dlouho nebyla možnost tuto léčbu využít. V boji s alergií, astmatem, kožními a dalšími problémy proto byla doporučena dovolená u moře. Tam se díky klimatu naše zdraví výrazně zlepšilo. Protože ale moře máme přece jen vzdálené, alergie a ostatní trable se po nějaké době opět vrátily. Vybudování solné jeskyně řeší problém nedostupnosti mořského ovzduší.

Co je to solná jeskyně

Můžeme rozlišit dva typy jeskyní – jedna vyrobená z kamenné soli zejména z oblasti Himalájí a Pákistánu. Druhý typ je vyroben ze soli z Mrtvého moře. Podle odborníků jsou tyto jeskyně účinnější.

V solné jeskyni je mikroklima, které se velmi podobá tomu přímořskému. Ve vzduchu se nachází vysoká koncentrace mikročástic soli obsahující mnoho stopových prvků jako je jód, kalcium, magnézium, hořčík, sodík, selen, brom a další. Ty všechny mají příznivé účinky na naše zdraví.

Alergie nemá šanci aneb účinky solné jeskyně

Pobyt v solné jeskyni podporuje přirozenou očistu těla. Vdechovaný solný aerosol totiž vysušuje patogenní mikroorganismy žijící na našich sliznicích. Tělo se jich poté zbavuje vykašláváním a smrkáním.

Léčebná kůra obvykle trvá 45 minut. Návštěvy je potřeba opakovat, první účinky většinou poznáte po 3. relaxaci.

Navštívit solnou jeskyni byste měli v případě, že trpíte:

  • alergií a astmatem
  • kožními problémy (atopický ekzém)
  • onemocněním trávicího traktu (Crohnovou chorobou)
  • chronickými záněty horních a dolních cest dýchacích
  • onemocněním kardiovaskulárního systému (stav po infarktu, hypertenze)
  • poruchami nervového systému a dalšími

Návštěva solné jeskyně je také výbornou prevencí proti chřipkovým onemocněním, zejména v zimních měsících. Ale solnou jeskyni také můžete využít jako wellness proceduru. Relaxační prostředí vás uklidní, odpočinete si, a oprostíte se od každodenních starostí.

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Wellness víkend Beskydy: Pronájem luxusních chat

Wellness víkend Beskydy: Pronájem luxusních chat

Přemýšlíte o tom, že byste spolu s přáteli vyrazili někam na dovolenou? A co takhle spojit několikadenní pobyt s wellness, a to dokonce na českých horách? Ideální podmínky k tomu najdete v Beskydech.

Tip na rekreační pobyt na Horské Kvildě

Tip na rekreační pobyt na Horské Kvildě

Plánujete dovolenou, na které byste zregenerovali a zároveň mohli sportovat? Pak pro vás máme tip v podobě ubytování na Horské Kvildě.


Cestujete za wellness do ciziny? Zařiďte si před odjezdem cestovní pojištění online

Cestujete za wellness do ciziny? Zařiďte si před odjezdem cestovní pojištění online

Nabídka wellness pobytů se už drahnou dobu nevztahuje pouze na tuzemské hotely a penziony. Velmi lákavé jsou i nabídky z ciziny. Příjemné procedury, které prospějí vašemu zdraví, spojíte s poznáváním nových míst. Na co ale nesmíte zapomenout před tím

Plavání uvolní celé vaše tělo

Hledáte klidnou sportovní aktivitu, při které se uvolníte a zároveň posílíte celé své tělo? Pro tuto kombinaci je naprosto ideální plavání. Plavání je oblíbený sport po celém světě a není se čemu divit. Pomáhá od bolestí zad a kloubů, napomáhá správnému držení těla. Navíc si každý může vybrat vlastn…