verze pro tisk

Relaxace v horském prostředí

Benecko je malou obcí, která se nachází v oblasti Krkonoš. Ačkoliv se na první pohled nejedná o místo, které by mělo nějak zaujmout, opak je pravdou. Kdo má rád lyžování, ten jistě dobře ví, jak kvalitní je zdejší skiareál Benecko. Právě díky němu tato obec přes zimní sezonu ožívá a stává se jedním z center lyžařské turistiky v Krkonoších.

Relaxace v horském prostředí

Menší, avšak velmi oblíbené zimní středisko

Důvodů, proč zvolit právě Benecko, se najde hned několik. V první řadě zde není během sezony takový ruch jako v dalších střediscích. Oproti Špindlerovu Mlýnu či Harrachovu je Benecko mnohem poklidnějším místem, což však neznamená, že by zde nebyli vůbec žádní turisté. Ba naopak, místní penziony Benecko přes zimu doslova praskají ve švech a ubytovací kapacity jsou vždy již několik měsíců předem zaplněny. I proto je dobré si ubytování v Benecku zajišťovat raději dlouho dopředu, jinak můžete být zklamaní, neboť se na vás nedostane.

Skiareál Benecko potěší každého vyznavače lyžování

Podíváme-li se na hlavní důvod, proč je Benecko tolik oblíbené, nesmíme samozřejmě pominout zdejší skiareál Benecko. Ten nabízí každým rokem skvělé podmínky, lyžaři si mohou užívat celkem 3,5 kilometrů dlouhé sjezdové tratě, které jsou dokonale upravené. Pozitivem je také přítomnost 11 vleků, k nim navíc přibyla i moderní čtyřsedačková lanovka. Nechybí zde ani malé vleky pro děcka. Skiareál Benecko si oblíbí snad všichni milovníci sjezdového lyžování. Jsou zde tratě, které uspokojí náročné i méně zkušené lyžaře.

Pro mapování sněhových podmínek na internetu běží webkamera Benecko. Díky ní máte ještě před odjezdem na hory dokonalý přehled o tom, kolik sněhu na svazích v místním ski areálu Benecko je a zda jsou tratě řádně upravené. Webkamera Benecko slouží také k zjištění počasí.

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Tip na rekreační pobyt na Horské Kvildě

Tip na rekreační pobyt na Horské Kvildě

Plánujete dovolenou, na které byste zregenerovali a zároveň mohli sportovat? Pak pro vás máme tip v podobě ubytování na Horské Kvildě.

Cestujete za wellness do ciziny? Zařiďte si před odjezdem cestovní pojištění online

Cestujete za wellness do ciziny? Zařiďte si před odjezdem cestovní pojištění online

Nabídka wellness pobytů se už drahnou dobu nevztahuje pouze na tuzemské hotely a penziony. Velmi lákavé jsou i nabídky z ciziny. Příjemné procedury, které prospějí vašemu zdraví, spojíte s poznáváním nových míst. Na co ale nesmíte zapomenout před tím


Plavání uvolní celé vaše tělo

Hledáte klidnou sportovní aktivitu, při které se uvolníte a zároveň posílíte celé své tělo? Pro tuto kombinaci je naprosto ideální plavání. Plavání je oblíbený sport po celém světě a není se čemu divit. Pomáhá od bolestí zad a kloubů, napomáhá správnému držení těla. Navíc si každý může vybrat vlastn…

Welness pobyt je ideálním dárkem

Hledáte skvělý dárek k blížícímu se Valentýnu? Valentýn jako svátek zamilovaných je známý zejména v západní Evropě a Spojených státech amerických. Rok od roku jej však stále více dvojic slaví i u nás.