verze pro tisk

Relaxace v horském prostředí

Benecko je malou obcí, která se nachází v oblasti Krkonoš. Ačkoliv se na první pohled nejedná o místo, které by mělo nějak zaujmout, opak je pravdou. Kdo má rád lyžování, ten jistě dobře ví, jak kvalitní je zdejší skiareál Benecko. Právě díky němu tato obec přes zimní sezonu ožívá a stává se jedním z center lyžařské turistiky v Krkonoších.

Relaxace v horském prostředí

Menší, avšak velmi oblíbené zimní středisko

Důvodů, proč zvolit právě Benecko, se najde hned několik. V první řadě zde není během sezony takový ruch jako v dalších střediscích. Oproti Špindlerovu Mlýnu či Harrachovu je Benecko mnohem poklidnějším místem, což však neznamená, že by zde nebyli vůbec žádní turisté. Ba naopak, místní penziony Benecko přes zimu doslova praskají ve švech a ubytovací kapacity jsou vždy již několik měsíců předem zaplněny. I proto je dobré si ubytování v Benecku zajišťovat raději dlouho dopředu, jinak můžete být zklamaní, neboť se na vás nedostane.

Skiareál Benecko potěší každého vyznavače lyžování

Podíváme-li se na hlavní důvod, proč je Benecko tolik oblíbené, nesmíme samozřejmě pominout zdejší skiareál Benecko. Ten nabízí každým rokem skvělé podmínky, lyžaři si mohou užívat celkem 3,5 kilometrů dlouhé sjezdové tratě, které jsou dokonale upravené. Pozitivem je také přítomnost 11 vleků, k nim navíc přibyla i moderní čtyřsedačková lanovka. Nechybí zde ani malé vleky pro děcka. Skiareál Benecko si oblíbí snad všichni milovníci sjezdového lyžování. Jsou zde tratě, které uspokojí náročné i méně zkušené lyžaře.

Pro mapování sněhových podmínek na internetu běží webkamera Benecko. Díky ní máte ještě před odjezdem na hory dokonalý přehled o tom, kolik sněhu na svazích v místním ski areálu Benecko je a zda jsou tratě řádně upravené. Webkamera Benecko slouží také k zjištění počasí.

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Plavání uvolní celé vaše tělo

Hledáte klidnou sportovní aktivitu, při které se uvolníte a zároveň posílíte celé své tělo? Pro tuto kombinaci je naprosto ideální plavání. Plavání je oblíbený sport po celém světě a není se čemu divit. Pomáhá od bolestí zad a kloubů, napomáhá správnému držení těla. Navíc si každý může vybrat vlastn…

Welness pobyt je ideálním dárkem

Hledáte skvělý dárek k blížícímu se Valentýnu? Valentýn jako svátek zamilovaných je známý zejména v západní Evropě a Spojených státech amerických. Rok od roku jej však stále více dvojic slaví i u nás.


VicNezHotel.cz, wellnessové hotely na jednom místě

VicNezHotel.cz, wellnessové hotely na jednom místě

Každý si občas rád odpočine a navíc stále většímu počtu lidí není lhostejný stav vlastního těla a duše. Proto v poslední době hojně přibývá hotelů zaměřených na wellness, tedy na zdravý životní styl. A wellness není jen o bazénu nebo masážích. Dnešní nabídka je opravdu pestrá, hotelů s rozsáhlými sp…

Vysoké Tatry: Pobyt na čerstvém vzduchu

Vysoké Tatry: Pobyt na čerstvém vzduchu

Stále více lidí trpí dýchacími potížemi. Je to dáno nejen špatným životním stylem, kdy kouří a nemají dobrou životosprávu, ale také ovzduším. To je v některých částech naší republiky velmi špatné. Zdaleka nejhorší podmínky přitom tradičně panují na Ostravsku a také v na severu Čech, v oblasti Mostec…