verze pro tisk

Nezapomeňte si před odjezdem na dovolenou sjednat cestovní pojištění

Konec června je ve znamení příprav na dovolenou. Dětem končí školní rok, rodiče si vybírají pracovní volno a všichni společně vyrážejí na vytouženou dovolenou. Velká část obyvatel České republiky přitom míří za hranice a jedou si užívat zasloužené dovolené k moři.

Nezapomeňte si před  odjezdem na dovolenou sjednat cestovní pojištění

Při přípravách na zahraniční pobyt bychom neměli zapomenout na některé důležité věci. Kromě toho, že je nutné si řádně sbalit, musíme zkontrolovat také platnost našich dokladů. Přestože po EU se dá cestovat s občanským průkazem, vždy je lepší mít cestovní pas. Kromě dokladů nesmíme zapomenout ani na cestovní pojištění.

Co pokrývá cestovní pojištění

Cestovní pojištění je pro cesty do zahraničí velmi důležité. S ním se totiž můžeme spolehnout na to, že v případě nemoci či úrazu nebudeme za případné ošetření v nemocnici či u doktora platit. Cestovní pojištění kryje například léčebné výlohy, zdravotní péči, v některých případech však zahrnuje i další záležitosti, jako jsou například krytí rizika zpoždění letu či zavazadel, ztráta zavazadel, pojištění odpovědnosti za škodu a samozřejmě i doplňkové asistenční služby.

Co je však nejdůležitější? V případě, že se vám stane úraz, nebo onemocníte, pojištění za vás kryje všechny výlohy. Bez pojištění s vám kupříkladu lékařské ošetření zlomené nohy může řádně prodražit, nemluvě o situaci, kdy bude nutný váš rychlý převoz zpět domů. Ač to nikomu nelze přát, každému se během dovolené může přihodit něco nepříjemného a je dobré vědět, že díky cestovnímu pojištění se vaše dovolená nestane noční můrou a placení složenek za lékařskou pomoc nezruinuje vaše rodinné finance.

Cestovní pojištění online

V současnosti se dá velmi jednoduše sjednat cestovní pojištění online. Díky tomu již není potřeba sjednávat pojištění na pobočkách některé z pojišťoven, vše si lze zařídit z pohodlí domova, a to třeba i těsně před odjezdem.

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Vydejte se na Jižní Moravu

Na Jižní Moravu se nemusíte vydávat pouze v létě, kdy vás láká možnost vykoupat se v pálavských vodách. Tato oblast je hojně navštěvovaná také na podzim, kdy začínají dozrávat vinné hrozny a vinaři začnou nabízet první víno.

Vánoční dárky s vůní chmelu

Vánoční dárky s vůní chmelu

Ti správní vánoční nadšenci už jistě odpočítávají dny chybějící do Štědrého dne a vánoční dárky mají minimálně vymyšlené. Drtivá většina však vůbec netuší, čím své nejbližší obdaruje a při představě, že už za pár dní by se měli vrhnout na nákupy, je


Wellness víkend Beskydy: Pronájem luxusních chat

Wellness víkend Beskydy: Pronájem luxusních chat

Přemýšlíte o tom, že byste spolu s přáteli vyrazili někam na dovolenou? A co takhle spojit několikadenní pobyt s wellness, a to dokonce na českých horách? Ideální podmínky k tomu najdete v Beskydech.

Tip na rekreační pobyt na Horské Kvildě

Tip na rekreační pobyt na Horské Kvildě

Plánujete dovolenou, na které byste zregenerovali a zároveň mohli sportovat? Pak pro vás máme tip v podobě ubytování na Horské Kvildě.